Event Calendar - March 2018

Thu 1 U16 Friendly International Hungary 4-0 Republic of Ireland
11.00 (10.00) Teliki, Budapest
Fri 2

Airtricity League - Premier Division

[All Postponed - Adverse Weather]

19.45 Bray Wanderers v Waterford
19.30 Cork City v Bohemian [Live RTE 2]
19.45 Derry City v Dundalk
19.45 St Patrick's Athletic v Sligo Rovers
  Airtricity League - First Division
[All Postponed - Adverse Weather] 
19.45 Athlone Town v Cabinteely
20.00 Finn Harps v Longford Town
19.45 Shelbourne v Drogheda United
20.00 Wexford v UCD
Sat 3 Airtricity League - Premier Division
[Postponed - Adverse Weather] 
18.30 Limerick v Shamrock Rovers
 

Airtricity League - First Division

[Postponed - Adverse Weather] 

15.00 Cobh Ramblers v Galway United
Mon 5

EA Sports Cup - First Round

[All Postponed - Adverse Weather]

19.45 Waterford v UCC
20.00 Wexford v Cobh Ramblers
19.45 Finn Harps v Mayo League
19.45 Galway United v Cockhill Celtic
19.45 Bray Wanderers v Shelbourne
19.45 Drogheda United v St Mochta's
19.45 Athlone Town v UCD
19.45 Bohemian v Cabinteely
Tue 6 U15 Friendly International Republic of Ireland 2-0 Cyprus
19.00 Oriel Park, Dundalk
Thu 8 U15 Friendly International Republic of Ireland 2-0 Cyprus
13.00 AUL Complex
  Senior Squad Announcement

Martin O'Neill
13.30 tbc

Fri 9 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 0-1 St Patrick's Athletic
20.00 Dundalk 1-0 Cork City [Live Eir Sport]
19.45 Limerick 1-0 Bray Wanderers
20.00 Shamrock Rovers 6-1 Derry City
19.45 Sligo Rovers 1-2 Waterford
  Airtricity League - First Division 19.45 Cabinteely 0-1 Cobh Ramblers
20.00 Finn Harps 1-1 Shelbourne
19.45 UCD 1-1 Galway United
Sat 10 Airtricity League - First Division 19.30 Longford Town 3-0 Wexford
  Girls Schools International - John Read Trophy England 0-3 Republic of Ireland
14.00 Stafford Town FC
Sun 11 Airtricity League - First Division 15.00 Drogheda United 6-0 Athlone Town
Mon 12 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 1-2 Sligo Rovers
19.45 Cork City 1-0 Shamrock Rovers
19.45 Derry City 5-0 Limerick
19.45 St Patrick's Athletic 0-0 Dundalk
19.45 Waterford 1-0 Bohemian
  EA Sports Cup - First Round 19.45 Finn Harps 4-3 Mayo League
Tue 13 EA Sports Cup - First Round 20.00 Wexford 0-0 Cobh Ramblers [8-7 pens - aet]
Fri 16 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 2-2 Sligo Rovers
19.45 Derry City 5-1 Bray Wanderers
19.45 Dundalk 1-0 Waterford
18.30 Limerick 1-1 Cork City
20.00 Shamrock Rovers 1-0 St Patrick's Athletic
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 1-3 UCD
19.45 Galway United 3-1 Cabinteely
19.45 Shelbourne 3-2 Longford Town
20.00 Wexford 1-8 Drogheda United
  Centenary Shield - Schools International England 0-0 Republic of Ireland
19.00 Kenilworth Road, Luton
Sat 17 Airtricity League - First Division 19.45 Cobh Ramblers 0-2 Finn Harps
Sun 18 FAI International Awards 20.00 RTE Studios, Donnybrook
  Revised Senior Squad Announcement Martin O'Neill
Mon 19 Airtricity League - Premier Division 15.00 Bray Wanderers (P) Waterford
15.00 Cork City 3-0 Bohemian
18.30 Limerick 0-1 Shamrock Rovers
15.00 St Patrick's Athletic (P) Sligo Rovers
  Airtricity League - First Division 15.00 Athlone Town 1-2 Cabinteely
20.00 Wexford (P) UCD
  EA Sports Cup - First Round 17.00 Galway United 1-0 Cockhill Celtic
19.45 Drogheda United (P) St Mochta's
Wed 21 RISSC (London) Meeting 19.30 The Claddagh Ring - Hendon
Special Guest - Gary Breen
  2017/18 UEFA U19 Championship
Group 5 - Elite Stage - Portugal
17.00 Kosova 0-5 Portugal
Slovakia 1-1 Republic of Ireland
15.00 Fao
  2017/18 UEFA U17 Championship
Group 3 - Elite Stage - Poland
17.30 (16.30) Georgia 2-2 Poland
FYR Macedonia 0-3 Republic of Ireland
17.30 (16.30) Glogow
Thu 22 2017/18 UEFA U17 Women's Championship
Group 7 - Elite Stage - Germany
00.00 Azerbaijan 0-5 Germany
14.00 Iceland 2-1 Republic of Ireland
(13.00 Irish) Greifswald
  U21 Friendly International Republic of Ireland 3-1 Iceland
19.30 Tallaght Stadium
  European U21 Championship G5 Qualifiers 18.00 Germany 3-0 Israel
18.00 Kosova 2-0 Azerbaijan
Fri 23 Friendly International Turkey 1-0 Republic of Ireland
20.30 (17.30 Irish time) Antalya
  Airtricity League - Premier Division

19.45 Bohemian 2-1 Bray Wanderers
19.45 St Patrick's Athletic 1-0 Limerick
19.30 Waterford 2-1 Shamrock Rovers [Live RTE 2]

  Airtricity League - First Division 19.45 Drogheda United 2-2 Galway United
20.00 Finn Harps 1-0 Wexford
19.45 Shelbourne 1-0 Cobh Ramblers
19.45 UCD 3-1 Cabinteely
Sat 24 2017/18 UEFA U19 Championship
Group 5 - Elite Stage - Portugal
17.00 Portugal 1-0 Slovakia
Kosova 0-3 Republic of Ireland
15.00 Vila do Conde
  2017/18 UEFA U17 Championship
Group 3 - Elite Stage - Poland
17.30 (16.30) Poland 3-0 FYR Macedonia
Georgia 0-2 Republic of Ireland
17.30 (16.30) Glogow
  Airtricity League - Premier Division 19.45 Sligo Rovers 0-2 Dundalk
  Airtricity League - First Division 19.30 Longford Town 5-1 Athlone Town
Sun 25 2017/18 UEFA U17 Women's Championship
Group 7 - Elite Stage - Germany
14.00 Germany 3-1 Iceland
10.00 Republic of Ireland 1-0 Azerbaijan
(9.00 Irish) Greifswald
  U18 Friendly International Republic of Ireland 2-1 Romania
16.00 Home Farm FC
Mon 26 Airtricity League - First Division 19.45 Drogheda United 2-1 Finn Harps
  EA Sports Cup - First Round 19.45 Waterford 4-1 UCC
19.45 Bray Wanderers 0-3 Shelbourne
19.45 Bohemian 5-1 Cabinteely
Tue 27 European U21 Championship G5 Qualifiers Republic of Ireland 1-0 Azerbaijan
19.30 Tallaght Stadium
17.45 Israel 1-3 Norway
17.45 Kosova 0-0 Germany
  2017/18 UEFA U19 Championship
Group 5 - Elite Stage - Portugal
17.00 Slovakia 1-2 Kosova
Portugal 4-0 Republic of Ireland
17.00 Barcelos
  2017/18 UEFA U17 Championship
Group 3 - Elite Stage - Poland
16.30 (15.30) FYR Macedonia 1-6 Georgia
Poland 0-1 Republic of Ireland
16.30 (15.30) Legnica
  U18 Friendly International Republic of Ireland 0-1 Romania
11.30 HomeFarm FC
  EA Sports Cup - First Round 19.45 Athlone Town 0-2 UCD
Wed 28 2017/18 UEFA U17 Women's Championship
Group 7 - Elite Stage - Germany
11.00 Azerbaijan 1-3 Iceland
11.00 Republic of Ireland 0-2 Germany
(10.00 Irish) Greifswald
Thu 29 Centenary Shield Republic of Ireland 0-0 Northern Ireland
14.00 Monaghan United FC
Fri 30 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 0-4 Cork City
19.45 Derry City 2-1 St Patrick's Athletic
19.45 Dundalk 3-0 Bohemian
18.30 Limerick 0-2 Waterford
20.00 Shamrock Rovers 1-0 Sligo Rovers
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 1-1 Finn Harps
19.45 Cabinteely 3-2 Drogheda United
19.45 Cobh Ramblers 0-2 UCD
19.45 Galway United 0-0 Longford Town
20.00 Wexford 0-1 Shelbourne
Sat 31