Event Calendar - April 2018

Sun 1 x x
Mon 2 2017/18 UEFA U19 Women's Championship
Group 4 - Elite Stage - Ireland
Spain 5-0 Turkey
19.00 The Mardyke, Cork
Republic of Ireland 1-1 Austria
15.00 Turner's Cross, Cork
  EA Sports Cup - Second Round 17.00 Limerick (P) Cobh Ramblers
15.00 Waterford (P) Cork City
17.00 Finn Harps 1-2 Derry City
17.00 Galway United 0-1 Sligo Rovers
15.00 St Patrick's Athletic (P) Dundalk
15.00 Bohemian 2-2 UCD [Bohemian 5-3 pens]
19.00 Shamrock Rovers (P) Longford Town
Tue 3 U15 Friendly International Republic of Ireland 2-2 Czech Republic
18.00 FAI NTC
Thu 5 2017/18 UEFA U19 Women's Championship
Group 4 - Elite Stage - Ireland
Austria 1-1 Turkey
15.00 The Mardyke, Cork
Spain 3-0 Republic of Ireland
19.00 Turner's Cross, Cork
  U15 Friendly International Republic of Ireland 2-1 Czech Republic
13.00 St Kevin's Boys, Shanowen Road
  U17 UEFA Finals Draw 17.30 St George's Park, England
Fri 6 Senior Women World Cup Qualifying Republic of Ireland 2-1 Slovakia
17.00 Tallaght Stadium
19.00 Holland 7-0 Northern Ireland
  Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 0-0 Limerick
19.45 Dundalk 2-1 Shamrock Rovers
19.45 St Patrick's Athletic 5-0 Bray Wanderers
19.45 Waterford 2-1 Cork City
  Airtricity League - First Division 19.45 Drogheda United 2-0 UCD
20.00 Finn Harps (P) Galway United
19.45 Shelbourne 7-0 Athlone Town
19.45 Wexford 1-1 Cobh Ramblers
Sat 7 Airtricity League - Premier Division 19.45 Sligo Rovers 0-2 Derry City
  Airtricity League - First Division 19.30 Longford Town 3-0 Cabinteely
Sun 8 2017/18 UEFA U19 Women's Championship
Group 4 - Elite Stage - Ireland
Austria 0-3 Spain
14.00 St Colman's Park, Cobh
Turkey 2-0 Republic of Ireland
14.00 Turner's Cross, Cork
Mon 9 EA Sports Cup - First Round 19.45 Drogheda United 3-2 St Mochta's FC
  EA Sports Cup - Second Round 19.45 Limerick 0-1 Cobh Ramblers
19.45 St Patrick's Athletic 4-4 Dundalk [8-7 penalties]
Tue 10 Senior Women World Cup Qualifying Republic of Ireland 0-2 Holland
19.30 Tallaght Stadium
19.30 Northern Ireland 0-3 Norway
Thu 12 Centenary Shield Republic of Ireland 3-1 Scotland
14.00 Home Farm FC, Whitehall
Fri 13 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 0-2 Dundalk
19.45 Cork City 1-0 St Patrick's Athletic
19.45 Derry City 1-0 Waterford
20.00 Shamrock Rovers 1-2 Bohemian [Live Eir Sport]
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 1-4 Cobh Ramblers
19.45 Cabinteely 2-0 Shelbourne
19.45 Drogheda United 1-1 Longford Town
19.45 Galway United 4-1 Wexford
19.45 UCD 3-2 Finn Harps
Sat 14 Airtricity League - Premier Division 18.30 Limerick 1-2 Sligo Rovers
Mon 16 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 1-0 Shamrock Rovers
19.45 Derry City 3-1 Bohemian
19.45 St Patrick's Athletic 1-0 Waterford
Tue 17 Airtricity League - Premier Division 19.45 Cork City 1-0 Sligo Rovers
19.45 Limerick 0-3 Dundalk
Wed 18 U16 International Republic of Ireland 2-0 Biulgaria
19.00 RSC Waterford
Fri 20 Airtricity League - Premier Division 20.00 Bohemian 0-2 Cork City [Live Eir Sport]
19.45 Dundalk 2-2 Derry City
20.00 Shamrock Rovers 1-1 Limerick
19.45 Waterford 3-0 Bray Wanderers
  Airtricity League - First Division 20.00 Finn Harps 1-0 Cabinteely
19.45 Shelbourne 2-0 Galway United
20.00 Wexford 7-0 Athlone Town
Sat 21 Airtricity League - Premier Division 19.45 Sligo Rovers 0-0 St Patrick's Athletic
  Airtricity League - First Division 19.45 Cobh Ramblers 1-5 Drogheda United
19.30 Longford Town 0-2 UCD
Mon 23 EA Sports Cup - Second Round 19.45 Waterford 1-1 Cork City [aet] Waterford 5-3 pens
Tue 24 EA Sports Cup - Second Round 19.45 Shamrock Rovers 0-1 Longford Town
19.45 Shelbourne 7-2 Drogheda United
Fri 27 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers v Limerick
19.45 Cork City v Dundalk
19.45 Derry City v Shamrock Rovers
19.45 St Patrick's Athletic v Bohemian
19.45 Waterford v Sligo Rovers
  Airtricity League - First Division 19.45 Cabinteely v Athlone Town
19.45 Drogheda United v Shelbourne
19.45 Galway United v Cobh Ramblers
19.45 UCD v Wexford
Sat 28 Airtricity League - First Division 19.30 Longford Town v Finn Harps
  FAI Cup - Preliminary Round 14.00 Avondale United v Pike Rovers
19.00 Inchicore Athletic v Crumlin United
15.00 Leeds FC v St Michael's FC
16.00 Maynooth University Town v Everton FC
Sun 29 FAI Cup - Preliminary Round 14.00 CIE Ranch v Letterkenny Rovers
11.00 Dublin Bus v Firhouse Clover
11.00 Kilnamanagh v Skerries Town
14.00 North End United v Cherry Orchard
Mon 30 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian v Waterford
19.45 Dundalk v St Patrick's Athletic
19.45 Limerick v Derry City
20.00 Shamrock Rovers v Cork city
19.45 Sligo Rovers v Bray Wanderers